All-focus

A Zentrum 5. alkalommal hirdette meg a népviselet napját, a Tracht  Tagot, melyhez iskolánk tanulóival mi is már ötödik alkalommal csatlakoztunk.

A német népviselet egy-egy ruhadarabjának felvételével tettük ünnepivé e pénteki napot. Tisztelegtünk  esetleges német őseink emléke előtt, illetve megidéztük annak a népcsoportnak a múltját, melynek nyelvét tanuljuk.

A régi öltözködési kultúrába való betekintés mellett tánc-, étkezési-, ünnepi szokások területén is időutazást tettünk népismereti vetélkedő, énekes körjátékok tanulása, valamint táncház lebonyolítása mellett. A hangulat fokozása érdekében hagyományos „Marmorkuchent” is fogyasztottak diákjaink.

Ez a pénteki nap megmarad emlékeinkben.

All-focus
Kategória: Események

0 hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük